Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2011.08.22 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o pozbawienie wolności 14 - letniej dziewczynki, znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem oraz jej wykorzystywanie seksualne. Sprawca wykorzystał fakt, że małoletnia przebywała na ucieczce z domu rodzinnego. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Wałbrzyscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, realizując sprawę poszukiwania 14 - letniej dziewczynki, która wcześniej uciekła z domu rodzinnego, zatrzymali mężczyznę, u którego znaleziono poszukiwaną. Powodem zatrzymania 21 – letniego mieszkańca Szczawna Zdroju, były okoliczności, które dopiero później wyszły na jaw. Zatrzymany podejrzany jest o pozbawienie wolności małoletniej, znęcanie się nad dziewczynką ze szczególnym okrucieństwem oraz jej wykorzystywanie seksualne.

Sygnał o ewentualnym miejscu, gdzie może przebywać dziewczynka, wałbrzyscy policjanci otrzymali od funkcjonariuszy z Kłodzka, bowiem małoletnia właśnie mieszka w tamtym rejonie. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, znaleźli ją w szafie, pod stertą ubrań. Wyglądało, jakby się ukrywała przed Policją.

Po powrocie do domu rodzinnego, dopiero po 10 dniach zdecydowała się ona opowiedzieć swojej matce o tym, co ją spotkało. Wówczas na jaw wyszły okoliczności jej pobytu w Szczawnie Zdroju. Okazało się, że mężczyzna przetrzymywał ją tam. Groził pozbawieniem życia, głodził, zastraszał. Ponadto bił ją, dusił, a nawet ranił w rękę gwoździem. Przez cały czas wykorzystywał ją również seksualnie.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna wykorzystał fakt ucieczki dziewczynki z domu, nie informując jej rodziców, których dobrze znał, że jest ona u niego. Podczas jego nieobecności w mieszkaniu kazał dziewczynce zachowywać się cicho i ukrywać się w szafie pod warstwą ubrań. Stąd miejsce, w którym ją znaleźli policjanci po wejściu do mieszkania.

Zatrzymany mężczyzna, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz za wszystkie czyny, których się dopuścił, może spędzić za kratami nawet 12 lat.

Źródło: KMP Wałbrzych

Komentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.