Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2011.08.22 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali w niedzielę aż dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Ilości wsiadających na „podwójnym gazie” za kierownicę stają się zatrważające.


21 sierpnia 2011roku wałbrzyscy policjanci za drogach naszego miasta i powiatu zatrzymali aż dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Wszyscy to mężczyźni. Najmłodszy 19-latek kierował rowerem, najstarszy 52-letni mężczyzna podróżował samochodem osobowym. Ponadto ów 52-latek równocześnie jest niechlubnym rekordzistą tej niedzieli. Alkomat wykazał u niego 3,12‰ alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani wykazali się wynikami badań powyżej promila alkoholu. Ponownie apelujemy – to, że kieruje samochodem nietrzeźwy człowiek nie tylko zależy od niego. To, że wsiada za kierownicę pijany, wsiada za naszym przyzwoleniem, pozostałych pasażerów. Pamiętajmy – bezpieczeństwo na naszych drogach zależy nie tylko od kierowców, ale od wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pasażerów pojazdów, którymi kierują „bandyci z wyboru”.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na 10 lat. Sąd może również orzec świadczenie pieniężne na rzecz instytucji, stowarzyszeń, fundacji lub organizacji społecznych zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych. Świadczenie to może wynosić nawet 60 000 złotych.

Źródło: KMP WałbrzychKomentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.