Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2013.04.23 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:


Włamanie do domku jednorodzinnego do którego doszło 21 kwietnia w Niemczy to robota dwóch braci z tej samej miejscowości. Zatrzymanie włamywaczy było możliwie dzięki czujności policjanta, który w wolnym dniu wybrał się wieczorem na spacer. Sprawcy, którym teraz grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, przygotowali do wyniesienia mienie wartości 5000 zł.


21 kwietnia wieczorem jeden z policjantów z Posterunku w Niemczy wybrał się na spacer. Kiedy przechodził obok domku jednorodzinnego przy ul. Okrzei zauważył podejrzane, kręcące się tam osoby. Policjant poprosił o pomoc funkcjonariuszy z sąsiedniego posterunku. Po chwili zasadzki zobaczyli dwóch mężczyzn wychodzących z tego domku, którzy na ich widok zaczęli uciekać w różnych kierunkach. Policjanci udali się za nimi w pościg i po chwili zatrzymali jednego z włamywaczy. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Niemczy, który momencie zatrzymania miał 1,7 promila alkoholu. Współsprawca został zatrzymany następnego dnia i okazał się nim jego 18-letni brat. W toku wykonanych na miejscu czynności okazało się, że włamywacze dostali się do domku jednorodzinnego wybijając szybę w oknie na parterze. Tam przygotowali do wyniesienia 7 sztuk lamp, 3 przedłużacze, gitarą klasyczną, gry komputerowe oraz piec gazowy na łączną sumę 5000 zł. Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.Źródło: KPP DzierżoniówKomentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.