Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2013.05.17 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:


Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej (Kłodzko) i CBŚ (Wrocław) zatrzymali czterech Polaków, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.


Zatrzymania nastąpiły 14.05.2013r. na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Czterem Polakom w wieku 35-54 lat przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ustalili, że grupa sprowadzała do Polski z innych państw UE różnego rodzaju oleje techniczne ( np. opałowy, smarowy) a następnie sprzedawała je jako olej napędowy. W nielegalny proceder były zamieszane zarejestrowane fikcyjne firmy - aby zatrzeć ślady przestępczej działalności. Podczas przeszukań zabezpieczono ponad 50 tys. zł. w gotówce.

Na obecnym etapie prowadzonego śledztwa zebrano materiały wskazujący, iż grupa działała od kilku lat, w trakcie których wprowadziła do obrotu paliwa o wartości kilkunastu mln zł, narażając tym samym Skarb Państwa na stratę kolejnych - nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

W działach udział brali funkcjonariusze Straży Granicznej, CBŚ i Izby Celnej.

Wobec wszystkich zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP KłodzkoKomentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.