Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2013.09.09 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:
Nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 18 letniemu mieszkańcowi Świdnicy, który grożąc kijem bejsbolowym , zażądał wydania plecaka i telefonu od 20-letniego mężczyzny. Sprawca rozboju został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta ruchu drogowego.


Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, będąc już po służbie, wychodząc z jednostki usłyszał komunikat o rozboju dokonanym w Świdnicy na młodym 20-letnim mężczyźnie. Sprawca rozboju miał oddalić się z miejsca zdarzenia samochodem BMW.

Policjant wracając po służbie z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy zauważył jadący samochód BMW, który z dużą prędkością jechał w stronę Jaworzyny. Policjant zawrócił, tracąc pojazd z oczu. W czasie jazdy skontaktował się z patrolem z Jaworzyny Śląskiej, któremu przekazał informacje o BMW. Patrol pojechał w kierunku Żarowa, natomiast policjant kontynuował poszukiwania samochodu po mieście. Na jednej z ulic zauważył poszukiwany samochód, który chciał zatrzymać. Kierujący BMW zaczął uciekać, po krótkim pościgu uciekający pojazd zatrzymał się. Policjant podbiegł do samochodu wyciągając z niego kierowcę, natomiast siedzącej obok kierowcy pasażerce nakazał pozostanie w pojeździe. Po chwili na miejsce zatrzymania dojechał patrol. Rysopis sprawcy rozboju ze Świdnicy odpowiadał rysopisowi mężczyzny, który został zatrzymany.

Przy zatrzymanym 18 latku odnaleziono skradziony telefon komórkowy i plecak oraz kij bejsbolowy, którym grożono mężczyźnie w Świdnicy.
Zatrzymany 18-letni sprawca rozboju był pijany w organizmie miał około 0,7 promila alkoholu. Został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie, natomiast pasażerka samochodu BMW została przesłuchana w charakterze świadka.

Sprawcy rozboju może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili obecnej policjanci wykonują dalsze czynności w tej sprawie.

Źródło: KPP Świdnica

Komentarze:
1. Dodane przez: ~świdniczanka, w dniu: 14.09.2013 08:37:30 IP: *.swidnica.mm.pl
mieszkam w Świdnicy i jestem przerażona, że takie "chwasty" chodzą między nami ... mam nastoletnie dzieci i boję się o nie ... w biały dzień w naszym mieście chodzi taki zwyrodnialec z kijem bejsbolowym, którym może zabić nastolatka za telefon komórkowy albo 20zł... dałabym mu 10 lat robót w strzegomskich kamieniołomach


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.