Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2016.05.13 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:
13 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 40 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy skonfiskowała wałbrzyska policja na jednym z bazarów w mieście. Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 80 tysięcy złotych. 45-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację, że na jednym z bazarów w mieście, przy stoisku handlowym znajduje się nielegalny towar. Policjanci, by to sprawdzić udali się pod wskazane miejsce, gdzie faktycznie wśród odzieży przeznaczonej do sprzedaży ujawnili i zabezpieczyli ukrytych 13 tys. sztuk papierosów i 40 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Właścicielem produktów bez banderoli okazał się 45-letni wałbrzyszanin. Szacuje się, że Skarb Państwa straciłby na nielegalnym procederze blisko 80 tysięcy złotych. Wszystko wskazuje na to, że bezprawny handel był dla mężczyzny dodatkowym źródłem dochodu. Za posiadanie takiej ilości nielegalnego towaru i handel nim grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.Źródło: KMP Wałbrzych

Komentarze:
1. Dodane przez: ~xyz, w dniu: 13.05.2016 19:27:19 IP: *.static.chello.pl
80 tysięcy to chyba trochę dużo. 13000 papierosów to 650 paczek po powiedzmy 15 zł daje 9750 złotych. 40 kilogramów tytoniu po 200 zł daje kolejne 8000. Razem 17500. Całość. A tu tylko straty skarbu państwa 80 tysięcy. A gdzie koszty produkcji?


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.