Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2016.07.27 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:


Trwa remont wiaduktu kolejowego przy ulicy Niepodległości w Wałbrzychu, na linii kolejowej nr 286 Wałbrzych Główny - Jedlina Zdrój - Nowa Ruda - Kłodzko.


Wymieniono już mostownice (podkłady, na których leżą szyny), uszkodzone barierki, a po piaskowaniu i zabezpieczeniu antykorozyjnym zostaną odmalowane przęsła.

Trójprzęsłowy wiadukt kolejowy został wybudowany w roku 1880 na 50-tym kilometrze linii kolejowej Kłodzko - Wałbrzych. Od 1 stycznia 1912 roku do lata 1945 linia i wiadukt kolejowy były używane jako dwutorowe. Most kolejowy na Podgórzu ma długość 125 metrów - po 40 metrów pomiędzy przęsłami. Wysokość wiaduktu wynosi około 22 metrów.

Prace wykonuje firma Dolkom z Wrocławia. W ramach remontu wiaduktów na linii kolejowej 286 wykonane zostaną także remonty wiaduktów w Głuszycy i Ludwikowicach Kłodzki. Łączny koszt remontów to około 11,5 mln złotych.


Komentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.224.141.20 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.