Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2016.11.04 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:
W nocy 26 października 2016 r. w Mieroszowie doszło do zniszczenia samochodu. Wandal powybijał w nim szyby oraz poprzecinał wszystkie opony. Straty oszacowano na kwotę ponad 1300zł. Jak się okazało był to początek czarnej serii.


Tej samej nocy doszło do zdewastowania samochodu zaparkowanego przy ul.1-go Maja w Wałbrzychu.
Następnej nocy „niszczyciel” w podobny sposób uszkodził 13 aut. 10 w Boguszowie-Gorcach oraz 3 na terenie Wałbrzycha.
Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Analizując materiały zgromadzone w sprawie ustalili, iż za zniszczeniem samochodów stoi jedna osoba. W wyniku podjętych czynności wytypowali jako sprawcę, 46 letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc.
Następnego dnia w godzinach porannych policjanci zapukali do drzwi mężczyzny, którego nie ucieszył widok mundurowych. Bardzo ucieszył natomiast jego sąsiada. Okazało się, że w nocy, 46-latek, wykazując się wątpliwym talentem malarskim, uszkodził drzwi sąsiada nanosząc wulgarne rysunki. Straty spowodowane jego „twórczością” oszacowano na kwotę 2000 złotych.
W czasie przeszukania mieszkania 46-latka zabezpieczono przedmioty którymi dokonywał zniszczeń pojazdów. Jego ulubionym narzędziem była siekiera.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Niestety 46-latek już następnej nocy z 30 na 31 października zniszczył kolejny samochód w Boguszowie Gorcach. Mężczyzna został ponownie zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów na gorącym uczynku wybijania szyb w samochodzie zaparkowanym przy ul. Blankowej w Wałbrzychu. W tym przypadku siekierę zamienił na klucz francuski.
Tym razem sąd aresztował 46-latka na trzy miesiące. Niszczycielowi z Boguszowa postawiono w sumie 19 zarzutów zniszczenia mienia. Straty spowodowane jego działalnością przestępczą oszacowano na kwotę ponad 15 000 zł.

Źródło: KMP Wałbrzych

Komentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.