Reklama   Redakcja   Polityka prywatnoœci
2011.12.04 mojwalbrzych.pl


W galerii:
Imprezy:
Mieszkańcy Świdnicy, którzy mają problem ze spłaceniem zaległości za czynsz w mieszkaniu socjalnym lub komunalnym, mają możliwość umorzenia długu angażując się w wolontariat na rzecz mieszkańców Świdnicy.


Osoba zainteresowana zlikwidowaniem zadłużenia poprzez wolontariat, w pierwszej kolejności powinna zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Referatu Gospodarki Mieszkaniowej pok. nr 223 ( tel. 74 856-28-29 ) w celu uzyskania pisemnej akceptacji takiej formy spłaty długu. Np. osoba, która ma wyrok eksmisyjny za niepłacenie czynszu, ma szansę uzyskać zgodę na aktywny sposób spłacenia zobowiązań. Jeżeli jednak orzeczenie eksmisji nastąpiło z powodu zakłócania spokoju i porządku publicznego, możliwość taka jest wykluczona.

Kolejnym krokiem jest zgłoszenie się do Centrum Wolontariatu mieszczącego się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Franciszkańskiej 7 ( tel. 074/853-34-00 ). Każdy z kandydatów na wolontariusza musi odbyć 2-godzinne wstępne szkolenie, na którym dowie się m.in. jakie czynności może wykonywać wolontariusz, w jaki sposób zmniejszać się będzie jego zadłużenie. Wypełnia również ankietę, dzięki której będzie można uzyskać informację m.in. o doświadczeniach zawodowych kandydata, zainteresowaniach, czy o karalności. Każdy z kandydatów odbędzie również indywidualną rozmowę z psychologiem. Osoba, która zostanie zakwalifikowana do wolontariatu podpisze z dyrektorem MOPS w Świdnicy porozumienie na świadczenie usług wolontarystycznych.

Komentarze:


Podziel się opinią na wydarzenia

nick
komentarz
Przepisz słownie cyfrę 8
Napisz komentarz
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Twoje IP to: 54.80.36.205 Pamiętaj, nie jesteś anonimowy.